18 czerwca 2015 – Pierwsza wymiana polsko – bułgarska

DSC01857Pierwsza wymiana polsko – bułgarska LO im. ONZ w Biłgoraju
z Gimnazjum „Geo Milev” w Burgas

10.06.2015 r. grupa 28 uczniów LO im. ONZ w Biłgoraju wraz z dwoma opiekunami po długiej podróży autokarem dotarła do Burgas, gdzie została powitana brawami. Pobyt uczniów w tym mieście trwał pięć dni.

Polscy uczniowie mieszkali u swoich nowych kolegów i koleżanek, z którymi aktywnie spędzali czas, odkrywając kulturę bułgarską, a także doskonaląc swoje umiejętności językowe.

Po uroczystym spotkaniu w szkole, gdzie zostali przyjęci chlebem i miodem, oprowadzono ich po szkole, przedstawiając zasady nauczania w Bułgarii.

Po szkolnej wizycie, pod opieką swoich gospodarzy rozpoczęli wędrówkę po Burgas, podczas której poznawali historię miasta i obyczaje Bułgarów, delektowali się tradycyjnymi potrawami , korzystali z uroków plaży, a także odwiedzili słynną wyspę Świętej Anastazji i znane w całej Europie historyczne miasto Nesebar.

Zadowoleni, pełni nowych, pozytywnych wrażeń 16.06.2015 r. wrócili do Biłgoraja, gdzie czeka ich jeszcze tydzień nauki, a po wakacjach rozpoczną przygotowania do przyjęcia bułgarskich uczniów w Biłgoraju.