8 lutego 2016 – Konkurs „Kraje hiszpańskojęzyczne na świecie”

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych kulturą krajów hiszpańskojęzycznych do udziału w IV edycji konkursu „Kraje hiszpańskojęzyczne na świecie” organizowanego przez III LO w Lublinie.

Konkurs jest w języku polskim i dotyczy historii, geografii, kultury, słynnych osób i bieżących wydarzeń w krajach hiszpańskojęzycznych na świecie. Znajomość języka hiszpańskiego nie jest potrzebna do pisania konkursu – nie ma w nim żadnych zadań z gramatyki ani leksyki języka hiszpańskiego. Pytania stworzono kierując się podstawą programową dla gimnazjum.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się w czytelni naszej szkoły, 29 lutego (poniedziałek) o godzinie 9.45. Czas trwania: 45 min.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się w terminie do 12.02.2016 do nauczycieli j. hiszpańskiego (p. 212) celem rejestracji i pobrania przykładowych testów.

Dwóch najlepszych uczniów pojedzie na etap międzyszkolny, który odbędzie się w marcu 2016 w III LO w Lublinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce, który, wraz z wydawnictwem Nowela i Fiszki. pl również jest sponsorem atrakcyjnych nagród.