1 lutego 2021 – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodzonym na świecie Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną uroczystości upamiętniające ofiary Holokaustu odbyły się w sposób zdalny. Nasi uczniowie wzięli udział w wirtualnym wydarzeniu Zikaron Basalon – Remembrance in the living room, zorganizowanym przez miasto partnerskie Afula w Izraelu. Wspólnie z uczniami ze szkół z Afuli oraz Ingelheim w Niemczech spotkali się z dr. Alonem Gelbmanem, synem ocalałego z Holokaustu, który opowiedział historię swojego ojca. Po wystąpieniu i prezentacji młodzież miała okazję uczestniczyć w otwartej dyskusji, podczas której uczniowie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat znaczenia pamięci historycznej w dzisiejszych czasach oraz sposobie odbierania jej przez młodzież.

Wszyscy podkreślali, że najważniejsza jest pamięć o historii II wojny światowej, która pozwoli w przyszłości zapobiec dramatycznym wydarzeniom.