6 grudnia 2021 – „Wyraź to w PIXEL-Ach!”

Podsumowanie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w  PIXEL-Ach!”

3 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w  PIXEL-Ach!”. Ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie odbyło się w formie online. Wzięli w nim udział laureaci konkursu wraz z opiekunami, zaproszeni goście: pani Beata Strzałka – Poseł na Sejm RP oraz kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pani Marta Marchewka-Skurzak, a także uczniowie klas graficznych.

Na konkurs, którego temat brzmiał: „Tam chcę wrócić… – piękno polskiej przyrody”, wpłynęło 107 prac z całej Polski, m. in. z Katowic, Lublina, Warszawy, Białegostoku, Łodzi i Gliwic. W swoich grafikach uczniowie zaprezentowali bogactwo ojczystej przyrody zarówno w najbliższej okolicy, jak również w najodleglejszych zakątkach naszego kraju.

Jury pod kierunkiem pana dra Bartłomieja Żukowskiego z Lubelskiego Instytutu Architektury postawiło nagrodzić 11 prac w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i szkoła średnia. Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie, która znajduje się na holu I piętra.

Konkurs został objęty patronatem honorowym oraz wsparciem finansowym przez panią Teresę Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty, panią Beatę Strzałkę Posła na Sejm RP, pana Andrzeja Szarlipa Starostę Biłgorajskiego oraz pana Janusza Rosłana Burmistrza Miasta Biłgoraja.

Organizatorem konkursu jest pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.