25 marca 2015 – UMCS Lublin

DSC05865

W piątek, dwudziestego marca, sześcioro uczniów naszej szkoły (Weronika Świrk, Krystian Kozak i Agnieszka Ulidowska z klasy ID oraz Paulina Paluch, Aleksandra Krawczyk i Karolina Zarczuk z IIE) wraz z nauczycielkami j. angielskiego, Panią Renatą Mokrzyńską i Panią Katarzyną Tkaczyk wzięło udział w warsztatach „1 + 3: Teacher & Student Day” przygotowanych przez Instytut Anglistyki Uniwersytetu Marii Składowskiej Curie oraz Koło Naukowe Anglistyki UMCS.

Po przyjeździe na miejsce wszyscy zostali podzieleni na grupy i podczas gdy nauczyciele oglądali prezentację pt. „Zmiany w egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015” prowadzoną przez Dr Marcina Smolika, Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, Ludmiłę Stopińską, Kierownika Zespołu Języków Obcych CKE oraz Beatę Trzcińską, starszego eksperta CKE odpowiedzialnego za egzamin maturalny z języka angielskiego, uczniowie, podzieleni na kilkuosobowe grupy, przez dwie i pół godziny uczestniczyli w warsztatach.

Zajęcia przygotowane przez studentów składały się z trzech części:

  • “Kultowej Filmowej”, gdzie wzięliśmy pod lupę tłumaczenia;
  • “Słodkiej Kulturowej”, podczas której została sprawdzona nasza wiedza na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych;
  • “Drastycznie Maturalnej”, gdzie skupiliśmy się na ćwiczeniach przygotowujących do matury ustnej z języka angielskiego.

Warsztaty, oprócz ciekawego sposobu dowiedzenia się nowych rzeczy, były również formą rywalizacji między grupami, które na każdych zajęciach zbierały specjalne pieczątki, o iście słodką nagrodę, jaką był przepyszny tort, którym zwycięska drużyna zechciała się podzielić ze wszystkimi uczestnikami.

Po ogłoszeniu wyników i oficjalnym zakończeniu spotkania w auli znalazł się również czas na poczęstunek, gdzie mogliśmy oprócz tortu skosztować również wypieków przygotowanych przez studentów specjalnie na tę okazję.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tym wydarzeniu i chętnie byśmy to powtórzyli.

Agnieszka Ulidowska I D