6 grudnia 2017 – Współczesne wyzwania nauk przyrodniczych

5 grudnia 2017r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wykładowcy, a wśród nich absolwentka naszej szkoły, promowali tę uczelnię. W prezentacji multimedialnej pt. „Dlaczego warto studiować z nami?” nakreślili wiele powodów, dla których zachęcają do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym, począwszy od zagranicznych wyjazdów i wymian, przez komfortowe warunki pracy, aż do wysokich stypendiów dla studentów. Zwrócono uwagę na potrzebę propagowania ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Każdy z prelegentów sześciu wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ciekawy sposób przedstawił, jak wygląda studiowanie na poszczególnych kierunkach.

Uczniom szczególnie podobał się wykład dra hab. Mirosława Karpińskiego pt. „Współczesne wyzwania nauk przyrodniczych”. Doktor opowiedział uczniom o odpowiedzialnej pracy weterynarza. Prezentował wiele ciekawych fotografii, między innymi zdjęcia rentgenowskie zwierząt z rzadko spotykanymi urazami. Szczególnie zwracał uwagę na potrzebę kształcenia społeczeństwa, które zapewni zwierzętom opiekę oraz odpowiednie warunki życia.

Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem wysłuchali wykładów i zadawali pytania, na które naukowcy z przyjemnością odpowiadali. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem na Dzień Otwarty – 8 marca 2018 roku, z którego z pewnością skorzystają nasi uczniowie.