5 grudnia 2017 – Recytatorskie sukcesy Oli

29 listopada 2017 r. odbył się w Lublinie Turniej Wojewódzki 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego laureatką została Aleksandra Rybak, uczennica akademickiej klasy SGH naszego liceum. Do finału turnieju było nominowanych 5 uczniów powiatu biłgorajskiego, Ola odniosła sukces w kategorii „Liceum i dorośli”.  Uczestnicy konkursu recytowali wybrane wiersze Bolesława Leśmiana, swoimi prezentacjami zabrali publiczność w podróż marzeń, pełną niebanalnych metafor i  literackich niespodzianek.

Ola zajęła również I miejsce w VI Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Książka to coś więcej, niż tylko czytanie”, który odbył się 1 grudnia 2017 roku w ZSZiO w Biłgoraju. Podczas konkursu zaprezentowała powieść Johna Green`a „Papierowe miasta” metodą booktalking polegającą na krótkim zareklamowaniu książki, przedstawieniu bohaterów, fabuły, czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i ją samodzielnie przeczytać. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Uczennica corocznie odnosi sukcesy w konkursach recytatorskich. Swoje pasje rozwija dzięki swoim talentom oraz wsparciu nauczycieli naszego liceum i instruktorów BCK.