4 marca 2019 – Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej Ogólnopolskiej Kampanii UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, która odbędzie się w środę, 6 marca 2019r, na korytarzu pierwszego piętra. W ramach akcji młodzież naszej szkoły uszyła szmaciane laleczki, które symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Charytatywne laleczki będzie można kupić, przekazując darowiznę w wysokości min. 10 zł, która umożliwi zaszczepienie  dziecka przed najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Wszystkie zebrane środki ze sprzedaży laleczek zostaną przekazane na konto UNICEF.

Celem projektu UNICEF  jest  uświadomienie młodzieży, że pomaganie może być pożyteczne, ale także przyjemne, oraz,  że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dzieci. Ponadto,  projekt pozwala na kształtowanie wśród młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury a także na kształtowanie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego świata.

Mamy nadzieję, że uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły pomogą wesprzeć tą akcję poprzez zakup szmacianych  laleczek wykonanych przez naszą utalentowaną młodzież.

Zapraszamy i liczymy na każdą darowiznę! Uczniowie i opiekunowie ze Szkolnego Klubu UNESCO