30 października 2015 – Sportowe sukcesy LO im. ONZ

„U nas jesteś najlepszy” to hasło wyeksponowane na jednej ze szkolnych gazetek w LO im. ONZ. Znajduje ono odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ uczniowie tej szkoły najlepiej od lat zdają maturę, a teraz udowadniają to również na sportowych arenach. W dniu 27 października w Białej Podlaskiej odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego 2014/2015; LO im. ONZ zajęło w tym rankingu 3 miejsce, najwyższe ze szkół powiatu biłgorajskiego, uwzględniając wszystkie poziomy nauczania: podstawowy, gimnazjalny i ponadgimnazjalny. Od pięciu lat jako jedyna z powiatu, nasz szkoła klasyfikowana jest w pierwszej dziesiątce tego współzawodnictwa. Na sukces złożyły się sportowe osiągniecie wszystkich uczniów biorących udział w wielu zawodach sportowych jak i współpraca całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego w przygotowaniu wychowanków do rywalizacji sportowej. Młodzież może liczyć na wsparcie Dyrekcji i Rady Rodziców finansującej jej udział w imprezach sportowych. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych uwzględniono 138 placówek z trenu woj. lubelskiego. Poniżej klasyfikacja za ostatnie piec lat.

wspolzawodnictwo_sportowe2

Na sukces LO ONZ złożyły się osiągnięcia wielu uczniów, a na szczególne wyróżnienie zasługują wyniki: Weroniki Pyzik i Michała Jamroza – mistrzowie województwa w indywidualnych biegach przełajowych (opiekun S. Szcząchor), zespołu dziewcząt w piłce siatkowej – mistrzynie województwa (opiekun Z. Różański). W finałach wojewódzkich wystąpiły też zespoły: pływaczek – IV miejsce sztafeta dziewcząt (opiekun W. Krawiec), zespół koszykarek- V miejsce (opiekun I. Skakuj), drużyny lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców – VI miejsce (opiekunowie U. Iwańska i R. Sawa) .

Rok szkolny 2015/16 rozpoczął się bardzo dobrze. Po rozegraniu zawodów powiatowych i rejonowych awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły kolejne szkolne drużyny: dziewczęta w lidze L.A (opiekun U. Iwańska), w sztafetowych biegach przełajowych- (opiekun I. Skakuj) oraz indywidualne biegach przełajowych (opiekun S. Szcząchor) .

Zaangażowanie licznej grupy uczniów, kontakty z trenerami klubowymi oraz wzorowa współpraca nauczycieli wychowania fizycznego w przygotowaniu uczniów do zawodów składają się na sukcesy LO ONZ w Biłgoraju. „U nas jesteś najlepszy” to nie jest tylko pusty slogan.

R.S.