3 czerwca 2015 – Ogólnopolskie sukcesy

_DSC0240

Karolina Strzałka – uczennica kl. I i liceum otrzymała nagrodę, natomiast Aleksandra Cząstkiewicz z kl. II B gimnazjum – wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie.

Przedmiotem fotografii były elementy przyrody ożywionej i nieożywionej oraz krajobrazy i pejzaże. Do każdego zdjęcia uczestnicy przygotowywali utwory literackie w formie poetyckiej lub prozatorskiej, które tematycznie związane były z prezentowanymi obrazami.

Na konkurs wpłynęło 115 prac uczestników z całej Polski, a jury nagrodziło 25 osób w czterech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegały: zgodność prac z tematyką konkursu, korelacja tekstu z fotografią, poprawność stylistyczna i językowa utworów literackich, a także wartość artystyczna i oryginalność prezentowanych prac zachęcająca odbiorcę do odwiedzenia miejsca przedstawionego na fotografii.

Podczas uroczystego podsumowania zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę pokonkursową oraz wysłuchać listów i pozdrowień, a nawet obejrzeć kilka krótkich filmów przesłanych przez laureatów, którzy z odległych miejsc Polski nie mogli przybyć do Józefowa.

Autorzy najlepszych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Pracę literacką Aleksandra Cząstkiewicz napisała pod kierunkiem pani Jadwigi Oleszek, natomiast Karolinę Strzałkę do udziału w konkursie zachęcili rodzice.

Gratulujemy!