29 listopada 2014 – Michał Dolina laureatem Międzynarodowego…

Uczeń klasy II A naszego liceum Michał Dolina zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata”. Organizatorem konkursu był Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych, który swoimi działaniami promuje ludzi z pasją. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Głównym celem konkursu był powrót do dziecięcego świata legend i bajek oraz przybliżenie bohaterów z różnych stron świata. Uczestnicy mogli zgłosić prace literackie lub plastyczne. W konkursie wzięło udział 1435 uczestników z różnych krajów świata, m. in. Australii, Francji, Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych. Michał przygotował pracę w grafice komputerowej. Była to ilustracja do legendy z naszego regionu dotyczącej niezwykłej urody mieszkanek Biłgoraja.

Oryginały prac uczestników konkursu ozdobią hospicjum CORDIS w Katowicach, natomiast nagrodzone i najciekawsze ilustracje w wersji elektronicznej zostaną zaprezentowane w formie e-booka.

Zwycięską pracę można zobaczyć pod linkiem: http://www.egminy.eu/wystawy,czytaj/2323/689-pl-michal-dolina-legenda-o-niezwyklej-urodzie-mieszkanek-bilgoraja.html

Michała do konkursu przygotowała pani Anna Dobraczyńska.