28 marca 2024 – Urzeczeni Hiszpanią

W dniach 13-21 marca 2024 roku grupa licealistów udała się w niezwykłą podróż do Andaluzji, jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii.Ta położona na południu kraina urzeka nie tylko swym ciepłym klimatem, ale i bogactwem kulturowym, które wywodzi się z wpływów zarówno europejskich, jak i arabskich. Przybywając tu, niemal natychmiast można poczuć magię tego miejsca – od zapierających dech w piersiach krajobrazów, przez zabytkowe miasta, po niezrównane smaki lokalnej kuchni.

Podczas pobytu w Hiszpanii licealiści odwiedzili wiele pięknych miast i miasteczek- Sewillę, Jerez de la Frontera, Kadyks, Tarifę i Gibraltar, Marbellę, Torremolinos, niebieską wioskę Smerfów Júzcar, białą wioskę Zahary de la Sierra, Cordobę, Grenadę, Malagę. Podziwiali przyrodę w rezerwacie Torcal de Antequera i zjawiska krasowe. Spacerowali po plażach nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Delektowali się także tradycyjnymi daniami kuchni hiszpańskiej, słuchali muzyki i obejrzeli pokaz flamenco.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, ponieważ Andaluzja to kraina, która potrafi zachwycić nawet najbardziej wymagającego turystę.