27 marca 2017 – Nasza uczennica najlepsza w konkursie FANTASTIC@

W konkursie Fantastic@, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Aleksandra Rybak z kl. I C zajęła I miejsce, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 223 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu oraz studentów PWSZ w Zamościu, którzy rozwiązywali test dotyczący książki J. K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Co  lubią Diabelskie Sidła? Jakiego zaklęcia użył Ron w walce z trollem? To niektóre z pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy trzeciej edycji konkursu.

Historia młodego czarodzieja Harry`ego Pottera, zawarta w siedmiu tomach, zdobyła uznanie na całym świcie i odniosła ogromy sukces wydawniczy oraz kinematograficzny. Została przetłumaczona na 67 języków, a poszczególne części doczekały się adaptacji filmowych.

Nie dziwi więc fakt, że bestseller spotkał się z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi biorących udział w konkursie, którego celem było zachęcenie do czytania oraz poszerzania wiedzy na temat literatury fantasy i science fiction.

Gratulujemy!