26 listopada 2014 – Warto przeczytać

ksiazki

Rozpoczynamy nową formę prezentacji ciekawych i wartościowych książek, polecanych przez uczniów, znajdujących się w bibliotece szkolnej. Lista przygotowana przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki będzie ukazywać się cyklicznie, raz w tygodniu. Serdecznie zachęcamy do czytania i zapraszamy do biblioteki.

 warto_przeczytac

  • Szeptem, autor: Becca Fitzpatrick

Książka pt. „Szeptem” opowiada historię szesnastoletniej Nory Grey, która pewnego dnia poznaje Patcha. Chłopak budzi w niej wyjątkowo sprzeczne uczucia. Bardzo pociąga ją fizycznie, jednak znajomość z nim powoduje różnego rodzaju obawy, a nawet strach. Tajemnice Patcha wprowadzają Norę w świat, z którego nie ma ucieczki. Czy pozna zagadkę Patcha? Czy uda jej się przeżyć? Naprawdę warto przeczytać, aby poznać odpowiedź na te pytania.

  • Sześć lat później, autor: Harlan Coben

Głównym bohaterem powieści Sześć lat później jest Jake Fisher, wykładowca nauk politycznych w College’u Lanforda. Mężczyzna od sześciu lat dotrzymuje obietnicy danej Natalie – miłości swojego życia, że zostawi ją i jej męża Todda w spokoju, nie będzie ich śledził, nie będzie dzwonił ani nawet wysyłał e-maili. Kiedy przypadkiem natrafia w Internecie na nekrolog Todda, postanawia pojechać do Savannah na pogrzeb. Na miejscu okazuje się, że pogrążoną w żałobie wdową nie jest Natalie. Poszukując prawdy o kobiecie, która złamała mu serce, Jake budzi upiory przeszłości i naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

  • Bez odwrotu, autor: Jana Frey

Książka autorstwa Jany Frey pt. Bez odwrotu to opowieść o piętnastoletniej Lilli, która zachodzi w ciążę z niewiele starszym od siebie chłopakiem. Oboje są jeszcze bardzo młodzi i zupełnie nieprzygotowani do zostania rodzicami, a przez swoją niedojrzałość sprawiają sobie oraz swoim rodzinom spory problem. Jest to książka, która pokazuje jak jedna pochopnie podjęta decyzja może diametralnie zmienić przyszłość. Uważam, że warto ją przeczytać, bo książka jest bardzo ciekawa.

  • Jesienna miłość, autor: Nicholas Sparks

Jesienna miłość to jedna z licznych powieści znanego autora Nicholasa Sparksa, który i tym razem zachwycił większość swoich czytelników. Historia jest niebanalna, pisana z sercem i pomimo tego, że jest krótka, to bardzo fascynująca. Bohaterem książki jest dorastający Landon Carter, chłopak bez żadnego konkretnego pomysłu na życie. Najważniejsi są dla niego znajomi i niezobowiązujące spotkania towarzyskie. Jednak pewnego dnia los sprawia mu niespodziankę. W jego życiu pojawia się cicha i spokojna dziewczyna, która może wszystko odmienić.

Redakcja ZNAK