23 marca 2021 – Dzień Nowych Technologii w naszej szkole

22 marca 2021 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami podczas lekcji, a także na zajęciach pozaszkolnych.

Młodzież z klas graficznych oraz zainteresowani uczniowie uczestniczyli w warsztatach online, których tematem było „Spotkanie z Trójwymiarem”. Uczestnicy poznali podstawy pracy z programami do tworzenia obiektów 3D, mogli także obejrzeć grafiki 3D wykonane przez Edytę Siwko z kl. 3A. Na spotkaniu z absolwentem szkoły – Michałem Doliną, studentem grafiki komputerowej Politechniki Krakowskiej, poznali podstawy fotogrametrii oraz mogli zobaczyć praktyczne i naukowe wykorzystanie grafiki komputerowej w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Spotkanie zakończył konkurs online z wykorzystaniem aplikacji Kahoot!, sprawdzający wiedzę dotyczącą programu Blender 3D. Zwycięzcami zostali: I miejsce – Adrianna Rapa kl. 2Ag, II miejsce – Klaudia Wilkos kl. IA, III miejsce – Kamil Grabowski kl. 2Ag.

Organizatorem Dnia Nowoczesnych Technologii w naszej szkole była pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.