23 maja 2015 – Michał Dolina po raz kolejny najlepszy w Polsce

dolina_michal_krakow dolina_michal_krakow3 dolina_michal_krakow4

Michał Dolina uczeń klasy II A zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światła i cienie nauki” organizowanym przez Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w ramach XV Festiwalu Nauki.Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań nauką oraz podniesienie umiejętności fotograficznych i graficznych wśród młodzieży i dorosłych.

Konkurs miał charakter otwarty, a jego uczestnikami mogli być uczniowie szkół gimnazjalnych ponadgimnazjalnych lub osoby dorosłe nie zajmujące się zawodowo fotografią.Jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi wyższych uczelni, uwzględniło kryteria merytoryczne, wartość artystyczną oraz jakość techniczną i poziom estetyczny prac. Praca Michała pod tytułem „Plazmowy refleks” była najlepsza i zwyciężyła w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2015 roku na Rynku Głównym w Krakowie, w dniu rozpoczęcia Festiwalu Nauki.Michał w nagrodę otrzymał Tablet GalaxyTab 3.

Fotografie nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zostaną wystawione w siedzibie Ośrodka Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Krakowie.

Opiekunem Michała jest nauczyciel informatyki Anna Dobraczyńska.