22 września 2016 – Nowości w bibliotece szkolnej

dscf1655Zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której ostatnio pojawiło się sporo nowości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do czytania!

A oto niektóre z książek:

OBYCZAJOWE /ROMANSE

  1. Simons: Droga do raju – Shelby i Gina mają po osiemnaście lat i kiedyś były serdecznymi przyjaciółkami. Gdy w prezencie na zakończenie szkoły Shelby dostaje jasnożółtego mustanga, postanawia przejechać całą Amerykę, żeby odnaleźć matkę, która porzuciła ją przed wieloma laty. Gina wyrusza w podróż razem z nią, aby powstrzymać swojego chłopaka przed ślubem z inną.
  2. Nowak: Bransoletka – Weronika ma szesnaście lat i marzenia: chciałaby mieć dobre relacje z rodzicami i bratem, prawdziwą zaufaną przyjaciółkę, no i oczywiście chłopaka. Niestety, w jej rodzicie nie dzieje się najlepiej, najbliższa z koleżanek, Magda, bywa złośliwa i skupiona wyłącznie na sobie, a cudownemu, kochanemu, przystojnemu Łukaszowi… była jedynie potrzebna jako zastępstwo na warsztaty teatralne.

AKCJA / THRILLER / SENSACJA / KRYMINAŁ

  1. Christie: Dom zbrodni – grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić!
  2. Coben: Bez skrupułów – Myron Bolitar – dawny koszykarz, a obecnie agent sportowy – ma ręce pełne roboty. Jest u progu sfinalizowania kontraktu gwiazdy footballu, Christiana Steele’a. I właśnie wtedy na jego prominentnego klienta pada podejrzenie o zabicie narzeczonej.

FANTASTYKA

S.King: Łowca snów – to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad 20 lat.

J.Flanagan: Drużyna: Najeźdźcy – Hal wraz z drużyną Czapli poradzili sobie z próbą, pokonali rywali i udowodnili, że zasługują na miano prawdziwych wojowników. Niestety – radość ze zwycięstwa nie trwała długo…

Z ŻYCIA WZIĘTE

  1. Vujicic: Nie daj się gnębić! – autor urodził się bez rąk i nóg. Wie, jak to jest być innym. I wie też, jak to jest być zastraszanym i prześladowanym – i jak się przed tym bronić. W tej książce Nick podpowiada, jak skutecznie radzić sobie ze szkolnymi i podwórkowymi prześladowcami.
  2. McDonald: Ucieczka na szczyt – historia Polaków (m.in. Rutkiewicz, Kukuczka, Zawada, Wielicki, Hajzer), którzy w poszukiwaniu wartości rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie – a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty.