22 października 2017 – 33 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W czwartek 19 października 2017r. w kościele Św. Jerzego odbyła się uroczystość ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Władz samorządowych, Posłowie, Dyrektorzy szkół biłgorajskich,  Nauczyciele wraz z Młodzieżą, Kombatanci i Członkowie Solidarności.

W ten październikowy, słoneczny dzień uczciliśmy 33 rocznicę męczeńskiej śmierci Tego, Który za mówienie o prawdzie, uczciwości, dobru- zapłacił najwyższą cenę- cenę życia. Kim był Ks. Jerzy Popiełuszko? Zwyczajny kapłan i niezwykły człowiek. Delikatny i chorowity a równocześnie niezwykle silny wewnętrznie. Przez jednych kochany, przez innych znienawidzony. Porywał tłumy, głosząc homilie podczas Mszy za Ojczyznę i budził nienawiść zniewolonego aparatu państwa komunistycznego. Dlaczego zginął? Ks. Jerzy nie zagrażał nikomu, ale drażnił ujawnianiem prawdy, o której inni chcieliby zapomnieć, drażnił swym bezkompromisowym mówieniem wprost, ale najbardziej drażnił tym, że się ich nie bał.

W przedstawieniu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem  katechetki  P. Małgorzaty Polańskiej jest wyraźna zachęta, by poznawać historię naszej Ojczyzny,  bo : „Ci, którzy nie znają historii są skazani na jej powtarzanie…”