22 marca 2018 – Sukces w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Uczennica kl. II C Monika Gąbka zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego, zajmując II miejsce w Polsce.

Eliminacje II stopnia odbyły się 3 marca 2018 roku na UMCS w Lublinie. W teście z wiedzy o języku i kulturze naszych wschodnich sąsiadów wzięli udział uczniowie ze szkół średnich z województwa lubelskiego oraz podkarpackiego (m.in. z Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Dęblina, Łańcuta, Puław, Przemyśla). Komitet Główny Olimpiady Języka Rosyjskiego w Warszawie, po zapoznaniu się z wynikami obu części sprawdzianu (pisemnego i ustnego), w dniu 15 marca 2018 roku podjął decyzję o zakwalifikowaniu do udziału w zawodach centralnych Olimpiady 50 uczestników, którzy w eliminacjach okręgowych uzyskali najwyższą liczbę punktów – w bieżącej edycji co najmniej 85 na 100 możliwych do zdobycia.

Monika otrzymała z części pisemnej i ustnej 94 punkty. Uzyskanie tak wysokiego wyniku jest ogromnym sukcesem, gdyż w olimpiadzie biorą udział również uczniowie ze szkół rosyjskojęzycznych. W ostatnim czasie w olimpiadzie z tego przedmiotu uczestniczy coraz więcej uczniów, pochodzących zza naszej wschodniej granicy i zdobywających wykształcenie w polskich szkołach.

Opiekunem Moniki jest pani Dorota Marczak – nauczyciel języka rosyjskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!