22 marca 2016 – Dzień Otwarty

DSC00545

21 marca 2016 roku tłumy młodzieży pod opieką nauczycieli odwiedziły naszą szkołę podczas Dnia Otwartego, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz możliwościami rozwijania pasji i zainteresowań uczniów.

Spotkania w auli z dyrekcją szkoły odbyły się o godz. 900 i 1100, gdzie po przywitaniu goście zostali poinformowani o propozycjach klas na rok szkolny 2016/2017, a następnie obejrzeli krótką prezentację multimedialną na temat szkoły. Po części oficjalnej każda zorganizowana grupa gimnazjalistów w towarzystwie naszych nauczycieli i uczniów została zaproszona do obejrzenia bazy lokalowej – sal lekcyjnych, pracowni informatycznych, obiektów sportowych, strzelnicy, biblioteki z czytelnią i wielu innych. Dla gimnazjalistów zostały przygotowane liczne atrakcje w postaci doświadczeń fizycznych i chemicznych, zajęć z grafiki komputerowej z wykorzystaniem tabletów graficznych, prezentacji multimedialnych, pokazów ratownictwa medycznego, sprzętu sportowego i pomocy dydaktycznych, filmów i pamiątek z wymiany międzynarodowej, „Białych szkół”, „Klas pod Żaglami” i innych. Sale lekcyjne i pracownie zostały zamienione na kawiarenki językowe – języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego, języka niemieckiego i języka rosyjskiego. Na korytarzach goście mogli zobaczyć stoiska przygotowane przez młodzież oraz opiekunów szkolnych organizacji i kół zainteresowań, wystawy: kronik szkolnych, fotograficzną „Nasza szkoła w obiektywie” oraz prezentującą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017.

Program Dnia Otwartego zostanie powtórzony w sobotę, 2 kwietnia 2016 roku. Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić naszą szkołę serdecznie zapraszamy w godzinach 900-1300. Część oficjalna i artystyczna rozpoczną się w auli o godz. 1100.