21 października 2014 – Po prostu wyjedź w Bieszczady…

SONY DSC

Tak przed laty śpiewał Wojciech Młynarski, traktując tę wyprawę jako antidotum na każdy problem. Z tej rady skorzystali uczniowie klas II B i II C, którzy w dniach 17 i 18 października mieli okazję odbyć wycieczkę do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Przemyśla. Wyjazd był świetną okazją do podziwiania piękna Bieszczad, zwiedzenia kilku ciekawych miejsc i oderwania się od szkolnych obowiązków.

W piątek 17 października o godz. 7.00 nastąpił odjazd z Biłgoraja. Po trzygodzinnej podróży znaleźliśmy się w okolicach Przełęczy Wyżnej. Stąd rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę na Połoninę Wetlińską. Podczas marszu oglądaliśmy panoramę gór z całym bogactwem jesiennej przyrody parku. Następną atrakcją był spacer po zaporze wodnej i rejs statkiem po Zalewie Solińskim, który, pomimo niesprzyjającej pogody, miło spędziliśmy w swoim gronie. Wieczorem mogliśmy się jeszcze spotkać przy ognisku, po czym wszyscy udali się do łóżek, by wypocząć przed kolejnym dniem.

Nazajutrz, po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu ruszyliśmy w stronę Krasiczyna, gdzie zwiedziliśmy znajdujący się w nim zespół pałacowy – jeden z ważniejszych polskich zabytków. Dramatyczną historię tego miejsca bardzo sugestywnie przybliżył nam przewodnik. Drugim odwiedzonym przez nas miastem stał się Przemyśl. Tam spacerowaliśmy po starówce, zobaczyliśmy siedzibę najstarszego polskiego teatru amatorskiego “Fredreum”, czyli przemyski Zamek Kazimierzowski oraz wspięliśmy się na Wieżę Zegarową – jedyne polskie Muzeum Dzwonów i Fajek. Wycieczka zakończyła się zabawą na torze saneczkowym. O godzinie 19.00 wróciliśmy do Biłgoraja, mając wciąż w pamięci przyjemne wspomnienia z ostatnich dwóch dni.

Marcin Sawicki

SONY DSC SONY DSC