21 marca 2017 – Dzień Otwarty w naszej szkole

21 marca, po raz kolejny w tym roku, gościliśmy w naszej szkole młodzież, nauczycieli oraz rodziców, którzy przybyli, aby zapoznać się z przygotowaną ofertą edukacyjną dla klas pierwszych liceum, jak również z możliwościami rozwijania pasji i zainteresowań. Ponad 500 uczniów z powiatu biłgorajskiego, niżańskiego, janowskiego i zamojskiego uczestniczyło w auli w spotkaniach z dyrekcją szkoły o godz. 900 i 1100, podczas których goście zostali poinformowani o propozycjach klas na rok szkolny 2017/2018, a następnie obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia szkoły.

 

Po spotkaniu w auli każda zorganizowana grupa gimnazjalistów w towarzystwie naszych nauczycieli i uczniów została zaproszona do spaceru w celu poznania bazy lokalowej – sal lekcyjnych, pracowni komputerowych, obiektów sportowych, strzelnicy, biblioteki z czytelnią i innych. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli poszczególnych przedmiotów, m. in. w quizach, zagadkach, loteriach fantowych, doświadczeniach z fizyki i chemii. Mogli obserwować zajęcia z grafiki komputerowej, pokazy ratownictwa medycznego oraz zajęcia w obiektach sportowych. Goście odwiedzili kawiarenki językowe – j. angielskiego, j. francuskiego, j. hiszpańskiego, j. niemieckiego i j. rosyjskiego, w których młodzież zachęcała do nauki poszczególnych języków obcych, opowiadała na temat licznych wyjazdów zagranicznych w ramach współpracy międzynarodowej – wymiany uczniowskiej czy realizacji różnych projektów. Goście uczestniczyli w projekcji filmów z wyjazdów naszej młodzieży na „Białe Szkoły” oraz „Klasy pod Żaglami”. W udekorowanych salach lekcyjnych i na korytarzach mogli zobaczyć stoiska kół i organizacji szkolnych, warsztaty rysunku oraz malarstwa, galerię Olimpijczyków, gabloty z pucharami i prace plastyczne naszych uczniów.

 

Wszyscy chętni korzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez młodzież. Organizatorzy mają nadzieję, że zaprezentowana oferta podobała się zaproszonym gościom i wielu gimnazjalistów zechce dołączyć do grona uczniów naszej szkoły.