21 października 2015 – Spotkanie z podróżnikiem

DSC_1063

Dnia 20.10.2015r. do naszej szkoły przyjechał pan Ryszard Stabach – młody podróżnik i założyciel grupy „Trzask”. Atrakcyjnym sposobem opowiadania zabrał nas w fascynującą podróż po Indiach.  Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy słów Pana Ryszarda, który zaimponował nam swoją szeroką wiedzą na temat kultury i tradycji tego ciekawego kraju.

Z wielką precyzją mówił nam m.in. o warunkach życia w Indiach, sposobie traktowania drugiego człowieka a także o faunie i florze napotkanej na trasie swojej podróży. Z tego spotkania uczniowie zapamiętali wiele ciekawych informacji, np.: jeśli turysta ma zamiar nakarmić biedne dziecko to nie należy mu dawać pieniędzy, lecz tylko wcześniej otwarte owoce, dzięki czemu jest pewność, że rodzice tych dzieci nie sprzedadzą ponownie tego jedzenia. Ciekawą dla nas informacją było również to w jaki sposób Hindusi traktują „święte krowy”, a nawet i szczury. W trakcie spotkania mieliśmy możliwość oglądania wielu zdjęć, a także pamiątek tj. sari, które jeszcze bardziej przybliżyły nam indyjski klimat.

Pan Ryszard cały czas starał się nawiązać z nami kontakt, a nawet nagradzał słodyczami tych, którzy potrafili prawidłowo odpowiedzieć na postawione przez niego pytania. Sposób opowiadania podróżnika i tematy sprawiły, że uczniowie poczuli indyjski klimat. Gdy spotkanie dobiegło końca, wszyscy uczniowie pożegnali podróżnika gromkimi brawami. Każdy ma nadzieję, że taka lekcja geografii się niebawem powtórzy, gdyż jest to niesamowita a zarazem bardzo ciekawa chwila spędzenia czasu oraz zdobycia wiedzy.

Roksana Kniaziowska II C