20 grudnia 2017 – Przy wigilijnym stole

Spotkanie opłatkowe połączone z Mikołajem dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju 19 grudnia 2017 r. zorganizowała młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy: p. Elżbiety Ciryt, p. Jadwigi Oleszek i p. Anny Dobraczyńskiej.

Tradycyjnie była część artystyczna, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd i prezenty dla najmłodszych.

W nastrój świąt Bożego Narodzenia wszystkich zgromadzonych w czytelni wprowadziła młodzież prezentująca  wzruszające przedstawienie „Nim zabłyśnie gwiazdka”, dotyczące najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka i podkreślające ogromną rolę  rodziny we współczesnym świecie. Polskie tradycje świąteczne przypomniał  ksiądz Stanisław Budzyński, który odczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych stół wigilijny na tę wyjątkową uroczystość przygotowała młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki, a Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” przekazała paczki mikołajkowe dla dzieci.

Spotkania opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej mają w naszej szkole długoletnią tradycję i na stałe wpisały się w kalendarz imprez. Na tę niepowtarzalną uroczystość zarówno młodzież, jak i dzieci każdego roku czekają z utęsknieniem.