19 grudnia 2015 – Spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej…

IMG_9185Spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej i podopiecznych Fundacji „Krzyk”

Spotkanie opłatkowe dla Dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju i podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” to wyjątkowa uroczystość organizowana tuż przed świętami Bożego Narodzenia przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy.

Również w tym roku, 17 grudnia 2015 r. w czytelni biblioteki miała miejsce taka niepowtarzalna Wigilia. W grudniowe popołudnie dzieci obejrzały przedstawienie oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, specjalnie na tę okazję przygotowane przez młodzież z liceum i gimnazjum, a następnie wszyscy zgromadzeni przy wigilijnym stole wysłuchali Słowa Bożego o narodzeniu Pańskim, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, po czym poczęstowali się przygotowanymi potrawami. Największą jednak niespodziankę sprawił dzieciom Mikołaj, który przyniósł worek pełny prezentów.

Do późnych godzin popołudniowych w czytelni panował wesoły gwar. Dzieci bardzo szybko zaprzyjaźniły się ze starszymi koleżankami oraz kolegami i z radością włączały się do wspólnej zabawy. Przy akompaniamencie najpiękniejszych polskich kolęd, zapachu świerka i blasku choinkowych światełek wspólnie spędzony czas bardzo szybko upłynął, ale miłe wspomnienia i chwile wzruszeń na długo pozostaną w pamięci.

Coroczne spotkania opłatkowe możliwe są dzięki wsparciu i życzliwości dyrekcji szkoły, rodziców i bliskich uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju.