18 września 2019 – Licealiści w Górach Stołowych, czeskiej Pradze i Skalnym Mieście

W dniach 11-13 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich podczas wycieczki mieli okazję zachwycać się pięknem Kotliny Kłodzkiej, a także Pragą oraz Skalnym Miastem w Czechach.  Duże wrażenie na młodzieży wywarły skalne labirynty Gór Stołowych – Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem było odwiedzenie Kaplicy Czaszek w Czermnej. Bardzo przyjemną atrakcją był również spacer po zabytkowym Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju, jednym z najpiękniejszych miast uzdrowiskowych Dolnego Śląska.

Magiczne piękno gór uczniowie odkrywali w Skalnym Mieście w pobliżu miejscowości Adrspach w Czechach. Niesamowity krajobraz, na który składają się różnorodne formy skalne wyrzeźbione siłami natury, na wszystkich wywarł ogromne wrażenie.

 Na długo w pamięci uczestników wycieczki pozostaną wspomnienia z pobytu w stolicy Czech – Pradze, której zabytkowe centrum zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując uliczkami, uczniowie mogli podziwiać niezwykłe bogactwo architektoniczne praskiego Starego Miasta, przyciągającego rzesze turystów z całego świata.

Z wycieczki uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie licealiści skorzystali ze wszystkich zaplanowanych atrakcji.

Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: pani Barbara Łokaj, pani Barbara Kłubko i pani Jadwiga Oleszek.