18 listopada 2022 – O projekcie graficznym i pomocy zwierzętom w TVP3 Lublin

17 listopada 2022 roku uczennica klasy IV A Amelia Oleszek wraz z opiekunem Anną Dobraczyńską uczestniczyły w nagraniu programu w TVP3 Lublin. Reportaż dotyczył projektu wydania opowiadań dla dzieci o zwierzętach, do których ilustracje przygotowali uczniowie klasy graficznej naszego liceum. Autorką opowiadań jest profesor Halina Kowalska-Pyłka, emerytowany wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W swoich wzruszających historiach uwrażliwia na los zwierząt oraz pokazuje piękno polskiej przyrody.

Podczas spotkania w studiu TVP 3 Amelia opowiedziała o pracy przy wykonywaniu grafik oraz zaprezentowała swoje ilustracje. Włączając się w realizację projektu, młodzież wykazała się wrażliwością na los zwierząt oraz rozwijała umiejętności w zakresie grafiki komputerowej oraz edytorstwa. Pani Anna Dobraczyńska przedstawiła działania prowadzone  przez grupę „ONZ pomaga zwierzętom” m. in. opowiedziała o organizacji Dnia św. Franciszka i Światowego Dnia Zwierząt. Zaznaczyła, że w akcje i projekty związane z pomocą  potrzebującym zwierzętom zaangażowana jest liczna grupa uczniów i nauczycieli. Z kolei pani Halina Pyłka-Kowalska podkreśliła, jak ważne było zaangażowanie przy realizacji projektu przedstawicieli trzech pokoleń, którym nie jest obojętny los czworonogów.

Całkowity dochód ze sprzedaży wydanych opowiadań przekazywany jest schroniskom, fundacjom i organizacjom pomagającym potrzebującym zwierzętom.

Link do nagrania:
https://lublin.tvp.pl/1650776/zdarzenia-magazyn-reporterow