18 czerwca 2021 – Sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursie jordanowskim

W roku beatyfikacji o. Jordana został zorganizowany konkurs, którego główną ideą jest poznanie życia, działalności i duchowości założyciela międzynarodowej wspólnoty zakonnej salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana oraz szerzenie salwatoriańskiego apostolstwa wśród społeczeństwa.  W konkursie tym brała także udział młodzież z naszej szkoły – Maciej Bukarewicz z kl. ID i Agata Korniak z kl. 1F. Zmagania konkursowe składały się z 3 etapów, uwieńczonych finałem w podkrakowskiej Trzebini.

W I etapie młodzież miała za zadanie nagrać dzieło cyfrowe , np. filmik (3-6 min) oparty o jedną cechę charakterystyczną dla filozofii o. Jordana. Nasi uczniowie nagrali film  na terenie naszego miasta składający się z kilku różnych scen:

https://www.facebook.com/watch/?v=197489755073524

Natomiast w II etapie należało przygotować dzieło artystyczne ukazujące “Duchowość i działalność salwatorianów”.  Technika wykonania tego dzieła była dowolna. Uczniowie różnych szkół  z całej Polski wykonywali: obrazy, mapy , makiety, figury, rzeźby i wiele innych arcydzieł.

Trzeci, chyba najtrudniejszy etap zmagań konkursowych, to test wiedzy oparty na życiu, duchowości i działalności ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Odbył się 12 czerwca w Trzebini. Poprzedziła go Eucharystia  dziękczynna za dar beatyfikacji ojca założyciela sprawowana pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II. Po podsumowaniu III etapu odbył się finał, do którego dostały się zaledwie  3 drużyny z 25 biorących udział w tym konkursie, w tym nasi uczniowie. Ten etap miał formę teleturnieju. Trzeba było odpowiadać na różne pytania dotyczące zakonu salwatorianów  i szczegółów z życia ojca Jordana.

W niezwykle emocjonującym, ścisłym finale  drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce i wygrała 2500 zł.

Gratulacje!