17 maja 2017 – Podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Historycznego „Historia mojej szkoły i jej rola w środowisku lokalnym”

17 maja 2017 w LO im. ONZ odbyło się uroczyste podsumowanie czwartej edycji konkursu historycznego dla gimnazjalistów. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów  80-tej rocznicy powstania naszej Szkoły.

Po przeanalizowaniu prac, jury przyznało I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. Uczniowie w swoich pracach ukazali trudności w budowaniu polskiej oświaty w dwudziestoleciu międzywojennym, przypominali wybitnych pedagogów, a także zwracali uwagę na ogromny wpływ szkoły na losy mieszkańców danej miejscowości i jej rozwój.

Na szczególną uwagę zasługuje praca, która zajęła I miejsce, przygotowana przez Annę Pędziwiatr, uczennicę kl.I a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu. Uczennica w pięknej formie ukazała proces tworzenia polskiej szkoły w Księżpolu, trudności jakie napotykali ówcześni nauczyciele i ich wytrwałość w walce o uczynienie szkoły nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale także lansowania polskiej kultury w odrodzonej Ojczyźnie. Atutem pracy Ani są również wykorzystane źródła ikonograficzne i statystyczne. Opiekunami uczennicy są Panie Joanna Nieścior i Alina Sarzyńska.

Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

IV edycję Powiatowego Konkursu Historycznego przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii – Dorota Kleban i Arkadiusz Jastrzębski.