27 maja 2022 – Inauguracja Medycznego Forum Edukacyjnego

W auli Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie 20 maja 2022 roku odbyła się inauguracja Medycznego Forum Edukacyjnego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublina. Medyczne Forum Edukacyjne jest inicjatywą popularyzującą naukę i ma celu zapoznanie młodzieży ze specyfiką studiów realizowanych w UM w Lublinie. W ramach projektu uczniowie szkół współpracujących z uczelnią będą mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach i laboratoriach oraz korzystać z nowoczesnych środków dydaktycznych.

Podczas uroczystej konferencji za wieloletnią współpracę z uczelnią nasza szkoła otrzymała tytuł Ambasadora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dyplom dla szkoły od Rektora Uczelni odebrała pani dyrektor Jolanta Rycyk.

W ramach Inauguracji Medycznego Forum Edukacyjnego został także zorganizowany konkurs  SimChallenge dla uczniów szkół średnich z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w którym wzięło udział 11 trzyosobowych drużyn z trzech województw. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Silezin, Wiktoria Mach i Sylwia Szlachta z klasy III Gp. Opiekunem uczennic była pani Barbara Zielińska.

Tego dnia nasze licealistki uczestniczyły również w Dniach Otwartych UM w Lublinie. Biorąc udział w warsztatach szycia chirurgicznego oraz badaniu USG jamy brzusznej i tarczycy, mogły poczuć się studentkami kierunku lekarskiego. Dla uczennic z klasy medycznej były to bardzo ciekawe doświadczenia.