17 lutego 2018 – Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Uczennice naszego liceum: Kamila Skrzypa, Wiktoria Nowak oraz Emilia Pawlos awansowały jako jedyne z powiatu biłgorajskiego do etapu wojewódzkiego Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, który odbędzie się 16 marca 2018 roku w Lublinie. W rywalizacji konkursowej z naszego województwa weźmie udział 20 najlepszych trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne.

Olimpiada cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W etapie szkolnym uczestniczyło prawie 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego.

Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu historii ubezpieczeń społecznych, emerytur, składek osób ubezpieczonych oraz świadczeń, jakie przysługują osobom ubezpieczonym w ZUS. Zmierzyli się również z zagadnieniami z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Olimpiada jest podsumowaniem projektu edukacyjnego pod nazwą „Lekcje z ZUS”, realizowanego od czterech lat przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi, mającego na celu przybliżenie młodzieży informacji o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców.

Opiekunem uczennic jest pan Andrzej Szatowski, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olimpiady!