16 października 2015 – Współpraca z Wojskową Akademią Techniczną

wat1

Galeria

9 października mieliśmy okazję odwiedzić partnerską uczelnię – Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

Od samego rana uczestniczyliśmy w szeregu wykładów z rozmaitych dziedzin, prowadzonych przez kadrę akademicką. Na początku dowiedzieliśmy się o budowie domu ekologicznego oraz sposobach zabezpieczenia przed wybuchem. Następnie czekał nas wykład z matematyki, dzięki któremu mamy większą świadomość wymagań, jakie czekają przyszłych studentów po przekroczeniu progów uczelni technicznej. Bardziej orientujemy się, na co zwrócić uwagę podczas nauki w liceum. Na zakończenie rozwiązywaliśmy zadania – niespodzianki.

Po południu mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze pojazdy bojowe Wojska Polskiego, a dwa z nich mogliśmy poznać „od środka” – czołg oraz transporter opancerzony (oczywiście pod czujnym okiem oprowadzających nas żołnierzy!).

Po wizycie na uczelni odbyliśmy krótki spacer po warszawskiej starówce.

Pobyt na uczelni był dla nas bardzo wartościowym doświadczeniem. Obejrzeliśmy bazę lokalową i poznaliśmy możliwości dalszego kształcenia. Zostaliśmy zapoznani z wymaganiami, które stawiane są przed kandydatami na studentów. Mogliśmy porozmawiać o perspektywach pracy w wojsku i służbach cywilnych po ukończeniu uczelni.

Z wyjazdu wróciliśmy zadowoleni, że udało nam się z bliska obejrzeć Wojskową Akademię Techniczną, uczestniczyć w wykładach i choć w małym stopniu poznać smak akademickiego życia.

Michał Buczek, kl. II A