16 grudnia 2014 – Wycieczka klasy I E

Dnia 11 grudnia klasa I „E” wzięła udział w wycieczce do Rzeszowa. Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni – pani Agnieszka Jamroz.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Miejsce to wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie. Szczególnie zachwyciły nas organy – należące do jednych z najcenniejszych w Europie. Są one również wyjątkowe, dlatego, że na tym zespole organowym, jako jedynym na świecie, może grać 3 organistów równocześnie, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi niż nam się wydawało. Po tym niezwykłym rozpoczęciu naszego wyjazdu, udaliśmy się w dalszą drogę.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było oglądanie Hali Podpornie lub jak kto woli Regionalnego Centrum Widowiskowo – Sportowego im. Jana Strzelczyka w centrum Rzeszowa. Na co dzień swoje mecze w siatkówkę rozgrywa tutaj miejscowa drużyna Asseco Resovia – wicemistrz PlusLigi z poprzedniego sezonu. Niestety nie udało nam się spotkać żadnego siatkarza, ale zobaczenie tego pięknego z zewnątrz i wyjątkowego w środku budynku zrekompensowało nam to. Dodatkowo mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak wygląda najprawdziwsze boisko do piłki siatkowej.

Po kilkunastominutowym spacerze ulicami starego miasta dotarliśmy na rzeszowski rynek, przy którym to znajduję się wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej. Przez około godzinę, mieliśmy możliwość zwiedzania ok. 25 piwnic i 15 korytarzy położony na różnych wysokościach pod płytą rynku. Została przybliżona nam historia tej części miasta. Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy kolejne miejsca na trasie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Po tak aktywnej pierwszej części dnia, zasłużyliśmy na odpoczynek i posiłek. W tym celu udaliśmy się do Galerii „Millenium Hall”. Tam mieliśmy kilka godzin na to, aby zregenerować siły i z niecierpliwością oczekiwać ostatniej, ale chyba najważniejszej atrakcji tego dnia.

Punktualnie o 18:45 stawiliśmy się pod Multikinem. Po sprawdzeniu biletów każdy z nas otrzymał parę okularów 3D, zajęliśmy swoje miejsca i byliśmy gotowi do seansu. Oglądaliśmy, trwającą 60 minut, niezwykłą wystawę multimedialną – „Muzea Watykańskie”. Dzięki technologii trójwymiarowej, mogliśmy poczuć się tak, jakbyśmy byli wewnątrz Kaplicy Sykstyńskiej, a nie na zwykłej sali kinowej. Omawiane były największe dzieła wybitnych artystów takich jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael Santi czy Caravaggio.

Po tak intensywnym dniu byliśmy bardzo zmęczeni, jednak humor w drodze powrotnej nie opuścił nas ani na chwilę.

Aleksandra Szczęśniak IE