15 września 2015 – Międzynarodowa Konferencja w Rosji

DSC02036aNauczyciele LO im. ONZ w Biłgoraju na Międzynarodowej Konferencji w Rosji

 

W dniach 7-9 września 2015 roku nauczyciele naszego liceum – pani Barbara Borowy, nauczyciel języka rosyjskiego i pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel bibliotekarz uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Świat czytających dzieci” zorganizowanej w Uljanowsku w Rosji.

Celami konferencji było omówienie aktualnych zagadnień związanych z problemami współczesnego czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozszerzanie partnerskich stosunków i współpracy w sferze wymiany doświadczeń w pracy bibliotek, wdrożenie nowych idei w dziedzinie rozwijania rynku wydawniczego i księgarskiego.

W międzynarodowym spotkaniu wzięli udział pisarze, ilustratorzy, bibliotekarze dziecięcych i szkolnych bibliotek, metodycy, nauczyciele, pedagodzy przedszkolni, wykładowcy wyższych szkół, psycholodzy, socjolodzy, a także zainteresowani sprawami czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Na konferencji pani Anna Dobraczyńska przedstawiała uczestnikom spotkania prezentację multimedialną omawiającą projekty realizowane w bibliotece szkolnej LO im. ONZ w Biłgoraju pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Prezentacja Polski, szkoły i działań biblioteki spotkała się z ogromną uwagą i zainteresowaniem.

W ramach konferencji odbyło się także spotkanie bibliotek noszących imię Siergieja Michałkowa, na którym pani Barbara Borowy zaprezentowała działalność oraz plany na najbliższe miesiące Biblioteki Literatury Rosyjskiej znajdującej się w naszej szkole.

Konferencja była bardzo ważnym kulturalnym wydarzeniem i pozwoliła na wymianę doświadczeń i pomysłów służących zachęceniu młodego pokolenia do czytania, odkrywania piękna literatury oraz sięgania po tradycyjne książki i nowoczesne technologie.