15 grudnia 2017 – Rok Zerowy AGH

14 grudnia 2017 roku w pracowni matematyki naszej szkoły odbył się wykład dra Mirosława Luśtyka dotyczący analizy matematycznej pt. „Paradoksy w matematyce”. Pracownik naukowy Katedry Równań Różniczkowych Wydziału Matematyki Stosowanej AGH w Krakowie przedstawił przykłady ciekawych, nietypowych zagadnień z dziedziny z geometrii, algebry, analizy matematycznej i prawdopodobieństwa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wykładu, zadawali pytania dotyczące studiów i perspektyw pracy po uzyskaniu dyplomu AGH.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach długoletniej współpracy liceum z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Kursy dokształcające pod nazwą Rok Zerowy AGH mają na celu lepsze przygotowanie maturzystów – kandydatów na studia techniczne.

W tym roku szkolnym kolejna, 25-osobowa grupa naszych licealistów uczestniczy w kursie „Rok Zerowy AGH” z matematyki, natomiast grupa 11 uczniów w kursie „Rok Zerowy AGH” z chemii. Wykład z chemii zostanie przeprowadzony przez pracownika naukowego uczelni w najbliższym czasie.