14 kwietnia 2016 – Klasy akademickie SGH

13 kwietnia 2016 roku w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów o rozpoczęciu współpracy pomiędzy uczelnią wyższą a szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programu „Klasa akademicka SGH”. Nasza szkoła należy do 45 wyróżnionych przez warszawską uczelnię liceów w Polsce. Patronatem SGH zostały objęte 2 klasy ekonomiczne, obecna klasa II E oraz przyszłoroczna klasa I C.

W ramach realizacji przedsięwzięcia „Klasa akademicka SGH” dla naszych uczniów będą prowadzone przez kadrę naukową SGH zajęcia edukacyjne m. in. wykłady, warsztaty, spotkania z przedstawicielami biznesu oraz inne zajęcia dydaktyczne. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w ważnych uroczystościach i wydarzeniach organizowanych przez uczelnię, odbędą się konkursy i rozgrywki o tematyce ekonomicznej, dla uczniów i nauczycieli zostaną udostępnione zasoby Biblioteki SGH, a szczególnie uzdolnieni uczniowie zostaną objęci tutoringiem.

Jeszcze w tym roku szkolnym (w maju lub czerwcu) w szkole odbędzie się wykład inauguracyjny na temat: „Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku”.

Udział w programie „Klasa akademicka SGH” jest dla naszej szkoły wyróżnieniem, ponieważ to Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest inicjatorem takiej współpracy z najlepszymi liceami w Polsce.

Nawiązanie współpracy pozwoli na podjęcie działań edukacyjnych skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoja przyszłość wiążą z ekonomią, finansami i zarządzaniem.