14 czerwca 2022 – VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słowem malowane” rozstrzygnięty.

Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju spotkali się miłośnicy słowa poetyckiego ze szkół podstawowych w naszym regionie.

9 czerwca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”. W konkursie adresowanym do młodzieży starszych klas szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego wzięli udział uczniowie z Biłgoraja, Dereźni, Księżpola, Józefowa, Majdanu Nepryskiego i Hedwiżyna. Mottem tegorocznego konkursu były słowa współczesnego poety księdza Jana Twardowskiego, który zachęcał do „mówienia ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów”. Że jest to ciągle możliwe i potrzebne udowodnili uczestnicy konkursu, którzy zaprezentowali wybrane teksty poezji i prozy współczesnej z wielką wrażliwością i wyobraźnią artystyczną. Konkursowe zmagania ocenione zostały przez jury w składzie: pani Halina Ewa Olszewska, pani Joanna Łukaszczyk oraz pani Jadwiga Oleszek. Wystąpienia młodzieży i pracę jury podsumowała pani  Joanna Łukaszczyk, doceniając niezwykłą atmosferę poetyckiego spotkania oraz udzielając porad warsztatowych młodym recytatorom .

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić za dobór repertuaru, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny siedmiu uczniów:

  • I miejsce: Oliwia Bielak– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, opiekun pani Anna Gontarz
  • II miejsce: Małgorzata Basińska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, opiekun pani Katarzyna Łosiewicz
  • III miejsce: Adrianna Szczepańska  – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju , opiekun pani Joanna Hejzner,

wyróżnienia:

  • Laura Rapa – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, opiekun pani Joanna Kunicka- Jung,
  • Przemysław Socha – Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, opiekun pani Małgorzata Rabiega,
  • Dominika Wrona – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, opiekun pani Małgorzata Dyjak,
  • Zofia Wróblewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, opiekun pani Małgorzata Dyjak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  a wyróżnieni także nagrody książkowe i drobne upominki okolicznościowe zakupione dzięki pomocy m. in. Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Organizatorzy zapraszają za rok do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane”.

Konkurs przygotowały: pani Dorota Dorosz, pani Anna Furmanek i pani Barbara Łagód.

Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy radości z odnajdywania w świecie słowa poetyckiego przeżyć i refleksji, które staną się kluczem do serca innego człowieka.

Organizatorzy