13 maja 2015 – Spotkanie z Martą Fox

DSC01082

Młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Martą Fox, które odbyło się 12.05.2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju.

Marta Fox to bardzo znana i ceniona polska powieściopisarka, poetka i eseistka, której liczne powieści dla młodzieży niezmiennie od kilkudziesięciu lat zdobywają wciąż nowych czytelników. Poruszane przez nią tematy: miłość, przyjaźń, relacje rodzinne czy rówieśnicze oraz problemy ludzi są ciągle aktualne. Doskonałe portrety psychologiczne bohaterów książek pani Marty Fox to zapewne efekt jej bacznych obserwacji młodzieży w ciągu kilkunastoletniej pracy pedagogicznej. Nauczycielka języka polskiego, bibliotekarka i dziennikarka, a także matka dwóch córek niejednokrotnie miała okazję z bliska poznać różne sytuacje, w których znaleźli się młodzi ludzie. Wykorzystując umiejętności psychologiczne i talent pisarski wykreowała wielu bohaterów literackich swoich powieści, których pierwowzorami były autentyczne postacie, znane z codziennego życia.

Podczas spotkania autorskiego pani Marta Fox dała się poznać jako niezwykle ciepła, serdeczna osoba, która bardzo szybko nawiązała żywy kontakt z młodzieżą. Z pasją opowiadała o swojej pracy twórczej, czytała fragmenty własnych utworów poetyckich i prozatorskich, chętnie odpowiadała na pytania oraz rozdawała autografy.

To wyjątkowe spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a być może niektórych zainspiruje do podejmowania własnej twórczości literackiej.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i przeczytania książek autorstwa Marty Fox.