13 czerwca 2024 – Nasza szkoła w „Złotej Setce” programu NBP

7 czerwca 2024 r. została ogłoszona lista laureatów IV edycji programu Złote Szkoły NBP, której temat brzmiał: „POLSKI ZŁOTY W OBIEGU OD 100 LAT – NBP i jego funkcja emisyjna”. Miło poinformować, że nasza szkoła jest w „Złotej Setce” wyróżnionych szkół i za wykonane zadania otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 2.000,00 zł.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Aktywizuje on nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia, przybliżając zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

W naszej szkole do realizacji tego przedsięwzięcia przystąpiła klasa ekonomiczna – I C. Licealiści, ubiegając się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonywali określone w programie zadania: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. W tym celu podzieleni zostali na dwa zespoły (I zespół – lekcja z ekonomią, II zespół – warsztat uczniowski). W debacie panelowej wzięli udział wszyscy uczniowie. Za przygotowanie i realizację zadań odpowiadała drużyna ambasadorów w składzie: Pola Bednarz (III G), Magdalena Łobejko (III G), Kinga Łupina (III E), Oliwia Olejnicka (III E), Teresa Socha (III A), Marek Stachów (III A), Mikołaj Mielniczek (III B), Szymon Obszyński (III C), Szymon Rudnicki (III C).

Opiekunami młodzieży byli: pan Andrzej Szatowski i pani Izabela Skakuj.

Gratulujemy!

Strona projektu naszych uczniów:
https://www.loonz.lbl.pl/zlote-szkoly-nbp-2023-2024/