12 stycznia 2017 – Nasze liceum wśród najlepszych w Polsce

logo_3W ogłoszonym po raz 19. Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 nasze liceum, podobnie jak w roku ubiegłym, zdobyło Brązową Tarczę.

W klasyfikacji uwzględniono około 2100 liceów z całej Polski, a prestiżowe wyróżnienia w postaci Złotych, Srebrnych i Brązowych Tarcz otrzymało tylko 500 liceów najlepszych w kraju.

Nasze liceum znajduje się także w gronie 200 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju w Rankingu Szkół Olimpijskich 2017. Jest to bardzo duże wyróżnienie, gdyż w tej rywalizacji uczestniczą zarówno najlepsze licea, jak i technika. Organizatorzy rankingu uwzględnili „wyniki 44 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016. Olimpiady zostały podzielone na trzy grupy: zwalniające z egzaminu maturalnego, pozostałe olimpiady krajowe oraz olimpiady międzynarodowe”.

Nasze liceum jako jedyne w powiecie biłgorajskim od lat znajduje się wśród najlepszych liceów w kraju. Liczne sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, jak również wysokie wyniki egzaminów maturalnych pozwalają szkole rywalizować z najlepszymi szkołami w Polsce.