11 kwietnia 2017 – Kolejne sukcesy w konkursach religijnych

7 kwietnia 2017 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie. Do konkursu, który odbywał się w trzech etapach, przystąpili uczniowie z 336 szkół z całej Polski. W finale zmagań konkursowych, które poprzedził etap szkolny i rejonowy, wzięło udział 53 uczniów szkół gimnazjalnych i 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gala ogłoszenia wyników i rozdania nagród odbyła się w auli Jana Pawła II w Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego.

Finalistami z LO im. ONZ w Biłgoraju zostali: Marcin Korba i Tomasz Kuceł z kl. I B, opiekun: pani Grażyna Skakuj, z Powiatowego Gimnazjum: Aleksandra Kudyba i Magdalena Czop z klasy III B, opiekun: pani Małgorzata Polańska.

Wyróżniony finalista – Marcin Korba otrzymał indeks na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie na Wydział Nauk Społecznych, kierunek dziennikarstwo. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu było Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW w Warszawie.

Gratulujemy!