11 czerwca 2016 – Piknik z książką

IMG_2044

Galeria I

DSC_5648

Galeria II

10 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się niecodzienna akcja przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy – „Piknik z książką”, zorganizowana w ramach ogólnopolskiego projektu „Jak nie czytam, jak czytam – Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!”.

W akcji wzięli udział uczniowie trzech klas licealnych – I F, II C i II D oraz Koło Przyjaciół Biblioteki, którzy na rozłożonych na trawie kocach i rozstawionych ławeczkach poddawali się lekturze przyniesionych przez siebie książek. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie pikniku obok budynku szkoły. Ciekawe książki, pyszne przekąski, sympatyczne towarzystwo i przyjemne otoczenie oraz dopisujące humory sprawiły, że kilkudziesięciominutowe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Głównym celami podjętych działań były: promocja czytelnictwa wśród młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie uczniom stroniącym od książek, że czytaniem można i należy się chwalić. Założeniem ogólnopolskiej akcji było także zgromadzenie jak najliczniejszej rzeszy czytającej młodzieży o tej samej godzinie w różnych miejscach w Polsce. Czy został ustanowiony rekord organizatorzy, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, poinformują we wrześniu.