10 listopada 2019 – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – to dla Polaków wyjątkowy dzień. Uświadamia wszystkim, że po 123 latach nasza ojczyzna powróciła na mapy Europy. Wolność okupiona była setkami ofiar, ale dzięki determinacji naszego narodu nie udało się zaborcom wymazać ojczyzny z serc Polaków. Każdy na miarę własnych sił i możliwości walczył o zachowanie mowy, tradycji i obyczajów.

Dla upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada 2019 roku odświętnie ubrana cała społeczność szkolna o godz. 11.11 w hali gimnastycznej uroczyście odśpiewała hymn państwowy, po raz kolejny przyłączając się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

 Ponadto w auli szkoły licealiści przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym wiadomości historyczne przeplatane były wierszami polskich poetów, nawiązującymi do przeszłości narodowej, a także do dnia dzisiejszego. Pięknie wybrzmiały: polonez Michała Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”, „My, Pierwsza Brygada” czy „Rota”, a także utwory Fryderyka Chopina. W akademii udział wzięli: Wojciech Chmiel, Aleksandra Chutkowska, Mikołaj Dubiel, Jakub Filipowicz, Martyna Kołodziej, Martyna Koman, Alicja Kwiatkowska, Szymon Stępień i Karolina Syta. Za obsługę sprzętu nagłaśniającego byli odpowiedzialni: Piotr Lis, Kacper Staroń i Jakub Spozowski. Młodzież pracowała pod kierunkiem nauczycieli: pani Jadwigi Oleszek i pani Elżbiety Ciryt.