10 czerwca 2016 – AIESEC Polska

DSC_5480

W dniach 6-10 czerwca 2016 r. w naszej szkole ponownie gościmy studentów – wolontariuszy pracujących w ramach projektów organizowanych przez stowarzyszenie AIESEC Polska. W tym roku zajęcia z uczniami naszego gimnazjum oraz liceum prowadzą Hong Yuting- Yolanda z Singapuru oraz B.A. GihanChanakaNirmal ze Sri Lanki.

Nadrzędnym celem projektu jest przybliżenie młodzieży życia codziennego, kultury, tradycji, historii oraz geografii innych państw. Ponadto,uczniowie razem z wolontariuszami uczą się tolerancji, pozbywają się stereotypów oraz pokonują barierę językową. Warsztaty są także znakomitą okazją do porozumiewania się w języku angielskim w sytuacjach życia codziennego

*AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 000 członków. AIESEC działa w 107 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w programie rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.