7 grudnia 2014 – Zawody pływackie

Dnia 25.11.2014r. (we wtorek) na biłgorajskiej pływalni odbyły się powiatowe zawody pływackie. Licealna reprezentacja chłopców, pod opieką pana Krzysztofa Litwiniuka uplasowała się na II miejscu z czasem 2,24,82 na dystansie 10x25m stylem dowolnym, ustępując jedynie ZSBiO i uzyskała tym samym awans na szczebel rejonowy. W skład drużyny weszli: Pawęska Michał, Przybylski Jakub, Sawa Kacper, Węgrzyn Jakub, Niemiec Paweł, Pojasek Jakub, Stachyra Cezary, Gąbka Wojciech, Kubina Mateusz i Swatowski Jakub.

Nie zawiodły nas również dziewczęta. Nasza drużyna w składzie: Kinga Zdziobło, Patrycja Granda, Sara Jakóbik, Karolina Jung, Monika Krawiec, Kornelia Podymna, Karolina Tulidowicz, Agnieszka Będą, Martyna Okoń, Karolina Strzałka zajęła, I miejsce wśród liceum z czasem 2,49,45.

W konkurencjach indywidualnych również mogliśmy liczyć na naszych pływaków. Zdziobło Kinga (I G) zajęła pierwsze miejsce stylem klasycznym wśród dziewcząt z czasem 41,06, a zaraz za nią uplasowała się Kosiarska Dominika (I E), która na mecie pojawiła się z czasem 48,82. Na I oraz II miejscu wśród chłopców znaleźli się kolejno: Kacper Sawa (czas: 36,01) oraz Jakub Przybylski (37,77). W stylu grzbietowym bezkonkurencyjne były: Katarzyna Łubiarz (I J, 42,88) oraz Beata Szponar (III b, 46,59). Jak się spodziewaliśmy wśród czempionów stylu dowolnego również znaleźli się nasi uczniowie. Są to: I miejsce- Sara Jakóbik (I H, 32,01), II miejsce- Karolina Strzałka (36,74), III miejsce- Martyna Okoń ( obie II E, 37,14), V miejsce – Kamila Podymna (I A, 40,18) oraz II miejsce- Michał Pawęska (27,95), III miejsce- Jakub Pojasek (28,28).

W poniedziałek (1.12.2014r.) w Kraśniku odbyły się zawody rejonowe. Zarówno drużyna chłopców, w składzie: Pawęska Michał, Przybylski Jakub, Sawa Kacper, Węgrzyn Jakub, Niemiec Paweł, Pojasek Jakub, Stachyra Cezary, Gąbka Wojciech, Kubina Mateusz i Swatowski Jakub, jak i dziewcząt- Kinga Zdziobło, Patrycja Granda, Sara Jakóbik, Karolina Jung, Kornelia Podymna, Katarzyna Łubiarz Dominika Kosiarska, Agnieszka Będą, Martyna Okoń, Karolina Strzałka, Karolina Tulidowicz (rez.) zajęła I miejsce (chłopcy- 2,24,59, dziewczęta – 2,45,28), dzięki czemu awansowali na zawody wojewódzkie. Indywidualnie stylem klasycznym na dystansie 50m II miejsce zajęła Kinga Zdziobło z czasem 40,72 a III- Kosiarska Dominika (czas- 46,38). Natomiast wśród chłopców zwycięzcą okazał się Kacper Sawa (35,56), a z III miejsca cieszył się Jakub Przybylski, który uzyskał czas 38,41. Katarzyna Łubiarz zajęła II miejsce a czasem 41,53 stylem grzbietowym na dystansie 50m. W tej samej konkurencji IV miejsce przypadło Beacie Szponar, która uzyskała czas 42,80. Ostatnią konkurencją był styl dowolny. Jak mogliśmy się spodziewać również tutaj nasi uczniowie pokazali się z najlepszej strony. Wśród kobiet- Sara Jakóbik zajęła I miejsce (32,06), IV – Martyna Okoń (36,50) a V – Karolina Strzałka (32,53). Natomiast z czasem 27,68 do mety dopłynął Jakub Pojasek a zaraz za nim z czasem 28,07- Michał Pawęska.

Żywiliśmy nadzieję również do naszych gimnazjalistów, którzy 20.11.2014r. wystartowali w zawodach powiatowych. Bardzo miłą niespodzianką okazało się pobicie przez chłopców rekordu szkoły stylem dowolnym 10×25 m w sztafecie, uzyskując tym I miejsce i awans na zawody rejonowe. Obecnie rekord ten wynosi 2,27,68. W „złoty” skład weszli: Majcher Maciej, Kosiarski Rafał, Tarski Ignacy, Hułas Eliasz, Bednarz Bartłomiej, Larwa Kajetan, Woźny Kajetan, Skubisz Artur, Cios Jakub, Kłubko Paweł. Rezerwowymi zawodnikami byli: Garbacki Jakub oraz Michalski Jakub. Sukcesy na tym polu drużyna chłopców może zawdzięczyć panu Sylwestrowi Szcząchorowi.

Na szczeblu rejonowym również bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszego gimnazjum, ponieważ z czasem 2,50,72 zajęli I miejsce. Nie zawiodły również nasze gimnazjalistki- Wiktoria Hałka, Marcelina Struk, Dominika Pietruczyk, Zuzanna Wnęk, Natalia Piskorska, Anita Jeleń, Katarzyna Bielak, Natalia Kozera, Katarzyna Paluch i Weronika Parzych, Joanna Zych (rez.) zajmując II miejsce z czasem 2,28,97. W konkurencjach indywidualnych stylem klasycznym III miejsce wśród kobiet na dystansie 50 m zajęła Marcelina Struk. VI była Joanna Zych (50,60) a IX- DomninikaPietruczyk (51,94). Wśród chłopców w tej samej konkurencji I był Maciej Majcher uzyskując czas 34,56. Na VI miejscu uplasował się Paweł Kłubko (40,10). Triumfatorką w konkurencji 50 m stylem grzbietowym okazała się Wiktoria Hałka, która uzyskała czas 35,41. Na VI miejscu znalazła się Natalia Piskorska (45.53). VI chłopcem w tej konkurencji został Ignacy Tarski z czasem 39,66. W stylu dowolnym IV miejsce zajęła Zuzanna Wnęk (35,25). Tym samym stylem popłynęli Artur Skubisz oraz Jakub Cios, którzy zajęli kolejno V (czas – 29,53) oraz VIII (33,40) miejsca.