6 lutego 2019 – Z angielskim za pan brat

Uczniowie naszego liceum odnieśli znaczące sukcesy w konkursach z języka angielskiego organizowanych na przełomie stycznia i lutego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W III Dyktandzie w Języku Angielskim Maciej Skromakzajął Imiejsce, a w najlepszej dziesiątce uplasowali się także: Karolina Strzelec (V m.), Gabriela Olszowy (VI m.), Jakub Zwolak (VII m.) i Maciej Czerw (IX m.).

W IX Konkursie Języka Angielskiego II miejsce zajął Kacper Kudach, III – Gabriela Olszowy, a IX – Maciej Skromak.

Do każdego z konkursów przystąpiło ponad 800 uczniów szkół średnich z Zamościa i powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego i lubaczowskiego. Do finału III Dyktanda zakwalifikowało się tylko 32 uczestników, siedmioro z nich to uczniowie naszego liceum, natomiast do finału IX Konkursu zaproszono 33 najlepszych uczniów, wśród nich dziesięcioro z naszej szkoły.

Ogłaszając wyniki dyktanda, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski – rektor PWSZ w Zamościu pogratulował wszystkim uczestnikom finału rozległej wiedzy oraz umiejętności. Podkreślił także możliwości osobistego rozwoju stojące przed młodymi ludźmi, chcącymi rozwijać kompetencje językowe, zwracając się do młodzieży słowami: „Gościmy tutaj najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o język angielski. W mojej opinii, język angielski daje wam podstawę do tego, żeby wyjść na zewnątrz w szeroki świat, piękny, ciekawy, interesujący”. Wiele ciepłych słów skierowali do uczniów również inni przedstawiciele uczelni: dr Monika Rajtak – dyrektor Instytutu Humanistycznego i dr hab. Wojciech Nowicki – kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu.

Serdecznie gratulujemy!

zdjęcia PWSZ Zamość