6 grudnia 2015 – Święty Mikołaj u małych pacjentów

DSC02792„Obyśmy nigdy nie dorośli, obyśmy zawsze byli jak dzieci, nie tracące wiary w Świętego Mikołaja, w nieprzemijalną miłość i wielkoduszność naszych bliźnich!”

4 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II A naszego liceum: Michał Buczek, Paulina Pencak, Łucja Bryła, Paweł Niemiec i Marcin Polski wraz z opiekunką panią Anną Dobraczyńską przygotowali dla dzieci przebywających w biłgorajskim szpitaluna Oddziale Pediatrycznym niezwykłą niespodziankę – wizytę świętego Mikołaja. Miły gość,który przybył w asyście pomocników, sprawił wiele radości małym pacjentom. Dzieci z ogromnym przejęciem witały Mikołaja. Była to dla nich niespodzianka i atrakcja, wywołująca uśmiech na twarzach wszystkich uczestników spotkania.

Miła i ciepła atmosfera pozwoliła na chwilę zapomnieć dzieciom i ich rodzicom o chorobie i cierpieniu oraz przybliżyć świąteczny czas.

Każde dziecko otrzymało upominki – książki i książeczki, ufundowane przez Państwo Bernardynę i Janusza Krupa właściciele firmy POLESIE.Mikołaj przyniósł także zabawki przeznaczone dla dzieci – pacjentów Oddziału, które zostały ufundowane przez Uczniowski Fundusz Oświaty, działający przy LO im. ONZ w Biłgoraju. Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył dużo zdrowia małym pacjentom oraz ich rodzinom.