30 kwietnia 2026 – Licealiści z „diamentowymi indeksami”
admin 1 miesiąc temu OrganizacyjneUczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”, potwierdzając swoje wyjątkowe zdolności i ogromne zaangażowanie. Sięgnęli po najwyższe laury w różnych dziedzinach wiedzy, zdobywając tytuły laureatów i finalistów na szczeblu ogólnopolskim.
Laureatami zostali:z fizyki – Gabriel Grabias (kl. III A),z geografii – Michał Gozdecki (kl. III C), Kamil Kręt (kl. IV C) oraz Dominika Szubiak (kl. IV I),z matematyki – Gabriel Grabias (kl. III A), Rafał Grzyb (kl. III A) oraz Alan Kiesz (kl. IV A).Imponujące wyniki uzyskali także finaliści:z fizyki – Krzysztof Dziedzic (kl. II A), Jakub Furmanek (kl. IV A), Wojciech Juda (kl. IV A), Bartosz Kawka (kl. III A) oraz Alan Kiesz (kl. IV A),z matematyki – Maciej Borek (kl. III A) oraz Eryk Łoński (kl. IV B),z chemii – Stanisław Pindor (kl. II E) oraz Julia Plizga (kl. IV H).Osiągnięcia uczniów otwierają przed nimi drzwi do dalszej edukacji na prestiżowych kierunkach. Laureaci szczebla centralnego mogą ubiegać się o przyjęcie na wybrane kierunki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury kwalifikacyjnej lub uzyskać maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych. Finaliści natomiast mają możliwość zdobycia dodatkowych 300 punktów w procesie rekrutacji.
Sukcesy uczniów dowodzą, że pasja, systematyczna praca i talent pozwalają realizować marzenia.
Gratulujemy!