3 czerwca 2015 – M.Dolina po raz kolejny laureatem konkursu

13

Michał Dolina z klasy II A naszego liceum uzyskał tytuł laureatana jubileuszowym XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „Color Art” w kategorii fotografia w grupie wiekowej od 16 do 18 lat.

Jury pod przewodnictwem Leszka Żebrowskiego, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie przyznało III miejsce i nagrodę finansową Michałowi Dolinie za pracę pt. „Akordeonista”.

Nagrodą dla laureatów i ich opiekunów było również zaproszenie na Finał Festiwalu do Goleniowa k. Szczecina w dniach 27-31 maja 2015 roku oraz udział w licznych imprezach objętych programem.Młodzi malarze, graficy i fotografowie wzięli udział w całodniowych warsztatach komiksu i karykatury prowadzonych przez Szymona Teluka, znanego malarza, rysownika i ilustratora. Podczas pobytu uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Międzyzdrojów, poznawali historię i zabytki Szczecina, spacerowali po Wolińskim Parku Narodowym i nad jeziorem Turkusowym.

28 maja 2015 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów, listów gratulacyjnych i nagród, połączona z pięknym koncertem w wykonaniu Stowarzyszenia „Per Musicam” z Poznania.

Prace zakwalifikowane do ekspozycji festiwalowej zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Festiwal od początku organizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianej przez młodych artystów. Rokrocznie najciekawsze z prac przeznaczane są na licytacje, których celem jest niesienie pomocy dzieciom. Festiwalowe prace pozostają także w ekspozycji licznych instytucji, prezentowane będąrównież na wystawach krajowych i zagranicznych.

Michał Dolina to kilkukrotny laureat konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich w kategoriach graficznych oraz fotograficznych.

Opiekunem Michała jest pani Anna Dobraczyńska.

Gratulujemy!