4 marca 2017 – Dni Otwarte Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji

28 lutego 2017 roku uczniowie klas medycznych Ii i Ij Liceum im. ONZ uczestniczyli w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Uczniowie  mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni,  jak również wzięli udział w wielu interesujących wykładach, warsztatach i pokazach przygotowanych przez pracowników naukowych i studentów WSEI.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły warsztaty  udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy pod okiem fachowców wykonywali czynności reanimacyjne – masaż serca i sztuczne oddychanie.   Ratownicy medyczni opowiedzieli o swojej pracy, ciekawych wydarzeniach oraz odpowiadali na pytania uczniów dotyczące pierwszej pomocy. Uczniowie uczestniczyli również w dwóch wykładach przygotowanych przez pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Pierwszy wykład  „Po co nam Piramida zdrowia?” dotyczył  wprowadzenia przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) nowej piramidy żywienia, która powinna być podstawą zdrowego odżywiania się.  Uczniowie uzyskali cenne wskazówki jak należy ułożyć swój jadłospis, aby jeść zdrowo. „Jak skutecznie walczyć z otyłością?” – to kolejny temat wykładu o konsekwencjach nieprawidłowego odżywiania się. Pani doktor omówiła wszystkie czynniki wywołujące otyłość, również te uwarunkowane medycznie. Każdy uczestnik po wykładzie obliczył swoje BMI czyli wskaźnik masy ciała. Pani doktor indywidualnie każdemu interpretowała uzyskany wynik i udzielała cennych rad.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w wykładzie  „Jak nie zostać ofiarą w sieci?”. Pracownik naukowy Wydziału Administracji i Ekonomii Pan doktor Łukasz Wojciechowski udzielił uczniom wskazówek jak chronić bezpieczeństwo naszych danych w cyberprzestrzeni. Dzień Otwarty WSEI w Lublinie był ciekawy i dobrze zorganizowany. Wróciliśmy z wyjazdu bardzo zadowoleni.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowali nauczyciele: Pani Małgorzata Garbacz i Pani Dorota Marczak.